26 stycznia 2023

W ostatnich miesiącach strzelectwo rekreacyjne cieszy się coraz większą popularnością. Wiele osób, które wcześniej nie myślały o tym sporcie, zaczyna się przekonywać, że strzelanie z broni palnej jest  świetnym hobby, poprawiającym koncentrację i uczącym skupiania się,  w pełnym rozpraszaczy świecie.

Gdy decyzja o wizycie na strzelnicy już zapadnie, pojawia się problem: Jaką strzelnicę wybrać? 

Zobacz RANKING STRZELNIC i wybierz najlepszą dla siebie!

CZYTAJ DALEJ…

19 grudnia 2022

Nie masz pomysłu. na prezent?

Bliska Ci osoba interesuje się militariami? A może jest już doświadczonym strzelcem? Jeśli tak, to koniecznie zajrzyj do naszej listy wystrzałowych prezentów dla miłośników broni palnej. Dzięki podziale na kategorie cenowe, będziesz mógł wybrać podarunek dostosowany do Twojego budżetu. 

Koniec z kupowaniem skarpet i skarpet. Tym razem „traf w dziesiątkę” ze swoim prezentem!

CZYTAJ DALEJ…

Kobiety na strzelnicy

3 marca 2021

Bóg stworzył mężczyznę i niewiastę mówi Biblia, ale „Samuel Colt sprawił, że stali się sobie równi„- autor nieznany :). Jeśli nie masz zdania na ten temat to chętnie podzielę się z Tobą moimi doświadczeniami.

Nie raz słyszałam twierdzenie, że „kobiety strzelają lepiej”. Czy faktycznie lepiej to nie wiem, ale z całą pewnością mogę stwierdzić, że inaczej.

Bez dwóch zdań, jesteśmy inni. Kwestie różnic płci są przedmiotem licznych analiz, żartów i teorii. Odmienność ta widoczna jest również w podejściu do broni jak i treningu na osi.

CZYTAJ DALEJ…

Kobieta na strzelnicy

12 lutego 2021

Zacznijmy od prostej matmy:

TY KOCHASZ BROŃ + KOCHASZ SWOJĄ PARTNERKĘ 

= TWOJA PARTNERKA KOCHA BROŃ

Brzmi sensownie, choć skoro czytasz ten artykuł to zapewne wiesz, że to tak nie działa. Nie poddawaj się jednak. Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby to się zmieniło.

Może nie do końca jestem w stanie wejść w buty Twojej ukochanej, bo odkąd pamiętam nikt nie musiał mnie namawiać do broni, to jednak jako kobieta, mam inny spojrzenie na ten temat niż ty. Nie bez znaczenia jest fakt, że jako instruktorka prowadzę bardzo dużo zajęć dla kobiet i pomogłam już niejednemu mężowi przekonać partnerkę do tego sportu. W poniższym artykule znajdziesz skuteczny sposób jak tego dokonać.

CZYTAJ DALEJ…

Słuchawki aktywne peltor 3m

2 lutego 2021

Bez względu na to czy strzelasz z karabinu, pistoletu, czy strzelby, ochrona słuchu jest bezsprzeczną koniecznością. Wybór najlepszych ochronników wpływa bezpośrednio na komfort i bezpieczeństwo Twojego strzelania. Przy doborze najlepszego modelu ważne jest, aby wziąć pod uwagę różne cechy konstrukcyjne i faktyczny cel użytkowania.Oprócz dźwiękoszczelności istnieje wiele czynników, które powinniśmy przeanalizować przy zakupie. Dwa tygodnie intensywnych testów pomogły nam je wyłonić i ocenić w stosunku do każdego testowanego modelu. W rezultacie powstał obecny ranking, który mam nadzieję pomoże Ci w wyborze najlepszej opcji dla siebie. Dobre ochronniki to nie tylko komfort ale przede wszystkim technologia, dzięki której usprawnisz swój trening. 

CZYTAJ DALEJ…

11 grudnia 2020

Można wyróżnić kilka typów klientów odwiedzających strzelnice komercyjne. Jedną z nich i zarazem bardzo liczną są osoby, które „chcą spróbować”. Często towarzyszy im druga osoba, która „tylko chce popatrzeć”. W rezultacie i przy niewielkiej namowie, okazuje się, że ona również chce postrzelać, ale się boi:) Po strzelaniu z wypiekami na twarzy oboje opowiadają o tym, jak bardzo ta wizyta różni się od tego, czego się spodziewali. Mowa tu o osobach, które faktycznie odważyły się przekroczyć próg strzelnicy. Pamiętajmy jednak, że jest cała rzesza tych, którzy się nie odważyli. A szkoda. Jeśli jesteś jedną z nich, to ten wpis jest dla Ciebie. Uwierz mi – warto. 

CZYTAJ DALEJ…

20 listopada 2020

Dzieci i broń to temat, który budzi kontrowersje od zawsze. Zazwyczaj najwięcej do powiedzenia na ten temat mają osoby, które nigdy z bronią nie obcowały. Nie znają środowiska, nie trenują, a swoje opinie wydają na podstawie wiadomości, w których kolejny szaleniec wtargnął gdzieś z bronią i postrzelił niewinne osoby. Takie sytuacje demonizują strzelectwo i przekazują nieprawdziwy obraz tego, czym ten sport na prawdę jest.

CZYTAJ DALEJ…

.