RANKING STRZELNIC W WARSZAWIE

Jaka jest najlepsza strzelnica w Warszawie?

W ostatnich miesiącach strzelectwo rekreacyjne cieszy się coraz większą popularnością. Wiele osób, które wcześniej nie myślały o tym sporcie, zaczyna się przekonywać, że strzelanie z broni palnej nie jest formą wyrażania agresji, a świetnym hobby, poprawiającym koncentrację i uczącym skupiania się,  w pełnym rozpraszaczy świecie.

Gdy decyzja o wizycie na strzelnicy już zapadnie, pojawia się problem: 

Jaką strzelnicę wybrać ?

Pamiętam, gdy wiele lat temu sama stałam przed tym dylematem. Wybrałam strzelnicę najbliższą i byłam jej wierna przez lata, aż nie odkryłam innych możliwości. 

Uważam,  że wybór strzelnicy jest niezwykle ważny. Dla osób początkujących ma znaczenie w jakiej atmosferze przebiegać będzie ich pierwszy kontakt z bronią, natomiast strzelców bardziej doświadczonych zainteresuje na pewno możliwość dalszej nauki i rozwoju umiejętności oraz cena. 

Zestawienie strzelnic w Warszawie

Jeżeli planujesz udać się na strzelnicę, koniecznie przeczytaj ten artykuł do końca i skorzystaj z podpowiedzi co sprawdzić, gdy wybierasz się na strzelnicę. KLIKAJĄC W POMARAŃCZOWY PRZYCISK NA DOLE POBIERZESZ SZCZEGÓŁOWY RANKING!

Z racji mojego miejsca zamieszkania przygotowałam dla ciebie wnikliwy lecz subiektywny:

Z racji mojego miejsca zamieszkania przygotowałam dla ciebie wnikliwy lecz subiektywny:

Ranking strzelnic w Warszawie. 

Bo zamiast lania wody, wolisz konkrety. Prawda? Wprawdzie opisuję strzelnice w Warszawie, ale równie dobrze możesz przełożysz te same kryteria na dowolne inne miasto i dokonać wyboru jaka strzelnica w Poznaniu, Wrocławiu czy innym zakątku kraju, spełni Twoje oczekiwania.

Gdzie pójść na strzelnicę w Warszawie?

Wybór strzelnic w stolicy jest naprawdę duży. Wystarczy, że w wyszukiwarce Google wpiszesz hasła typu “najlepsza strzelnica”, “strzelnica Warszawa” , a wyszukiwarka zasypie cię reklamami i podpowiedziami. Zrób sobie listę strzelnic, do których dotrzesz bez problemu i porównaj je.

strzelnica BIelany
strzelnica otwarta w Warszawie

Jaką broń wybrać na pierwsze strzelanie?

Dowiedz się jaki arsenał posiada strzelnica, którą odwiedzisz. 

Jeżeli nastawiasz się na konkretny model to koniecznie dopytaj o dostępność. Zdarza się bowiem, że oferta broni na stronie www jest inna niż realna dostępność egzemplarzy. Broń na strzelnicach pracuje non stop, więc nierzadko oddawana jest do rusznikarni lub czeka na część zamienną po awarii.

Gdy jest to Twoja pierwsza wizyta na strzelnicy i nie wiesz z czego chcesz postrzelać, to dowiedz się jaki jest wybór broni. Czy możesz skorzystać tylko z jednego pistoletu czy karabinu, czy też będziesz mieć do wyboru kilkanaście sztuk. Dobrze jest mieć wybór i możliwość dopasowania czegoś pod siebie spośród kilku egzemplarzy. 

Strzelnica otwarta czy zamknięta? 

Ten artykuł piszę w zimie. Zapewne za oknem, podobnie jak ja, widzisz biały puch, który wygląda pięknie. Pytanie czy tak samo będzie cieszył Cię śnieg na otwartej osi strzeleckiej. Skostniałe z mrozu palce na pewno nie pomogą w obsłudze broni. Zaletą strzelnic otwartych jest jednak to, że mają dużo lepszą akustykę i jakość powietrza. Na strzelnicach zamkniętych, możesz spodziewać się stałej temperatury – co wcale nie oznacza, że wysokiej (zobacz Ranking). Masz za to pewność, że nie zmokniesz. 

Wentylacja jest również instotną kwestią. Szczególnie gdy planujesz częste wizyty na strzelnicy, upewnij się, że nie będziesz spędzać godzin w szkodliwych oparach. Niestety z naszego doświadczenia w trakcie “zwiedzania” strzelnic na potrzeby tego artykułu, wynika, że mimo iż jest ona dostępna, to nie zawsze używana. Co nie tylko wpływa na zdrowie, ale też komfort strzelania.

Warunki na strzelnicy

Pomijając wspomniane powyżej kwestie wentylacji czy temperatury warto zwrócić uwagę , na:

  • formę rejestracji – czy jest sekretariat, a w nim kompetentna osoba, która udzieli Ci wszystkich niezbędnych informacji i da czas na zastanowienie.
  • atrakcyjny wystrój, możliwość pozostawienia rzeczy (szafki, stoliki, krzesła), ilość miejsca na osi, szczególnie gdy przychodzisz z osobą towarzyszącą lub w większym gronie. 

Szkolenie instruktorskie

Nie ukrywam, że dla nas był to jeden z istotniejszych elementów testowania strzelnic. 

Oczywistym jest, że podejście jednego instruktora nie świadczy o pracy całej strzelnicy, nie mniej jednak, jako instruktor prowadzący zajęcia w różnych miejscach wiem, że każda strzelnica ma pewne niepisane standardy i przyjętą kulturę pracy, która prędzej czy później ujednolica pracę wszystkich. Biorąc pod uwagę fakt, że jest to subiektywna ocena, podpytaliśmy znajomych i klientów o ich wrażenia z danego miejsca i co do zasady, wynik był podobny. Ku naszemu zdziwieniu, strzelnice, które chwalą się niezwykłym podejściem, nie zawsze spełniały oczekiwania, a te które o tym nie wspominały w ofercie, wręcz przeciwnie. Spotkaliśmy pełen przekrój – od totalnego zignorowania potrzeb Klienta, po ponadprzeciętne, bezinteresowne zaangażowanie i poświęcenie czasu.

Kontynuacja – czyli pierwsze strzelanie i co dalej?

Zaskakującym dla mnie było na pewno to, jak niewiele strzelnic posiada i reklamuje swoją ofertę zajęć rozwijających umiejętności strzeleckie. Nauka strzelania interesuje wiele osób, nie zawsze mają one jednak pomysł co mogą robić dalej. Klub strzelecki działający na strzelnicy często oferuje zniżki i zawody, lecz oferta dalszego rozwoju jest niezwykle uboga. 

Co więcej, Rafał mimo jasnej deklaracji o chęci nauki, nie otrzymał zbyt wielu propozycji zajęć czy ani jednej oferty zapisania się do klubu. Zatem jeżeli myślisz poważnie o nauce strzelania to warto, abyś poznał opcje, jakie proponuje dana strzelnica i zapytał o nie na miejscu. W myśl zasady – jak sam o siebie nie zadbasz, to nikt tego za ciebie nie zrobi.

Ile kosztuje wyjście na strzelnicę?

Cenniki strzelnic dostępne są na stronie. Warto przejrzeć je przed dokonaniem wyboru. Testując strzelnice w Warszawie założyliśmy, że wydamy mniej więcej 100-120 pln za czas spędzony z instruktorem i 20 sztuk nabojów 9mm. Nasze założenia okazały się jednak błędne. Sporo strzelnic oferowało dużo lepsze stawki, a zdarzały się też miejsca, w których ceny były tak wysokie, że Rafał wychodził zbulwersowany i wracał z grouponem. Co więcej, kwota wydana na strzelanie, nie miała zupełnie związku z panującymi warunkami, atmosferą, stanem broni czy jakością obsługi. Wniosek jest taki- wybierając drogą strzelnicę, sprawdź czy na pewno warto przepłacać.

 

Atmosfera na strzelnicy

 

Tworząc ranking ocenialiśmy podejście do Klienta przy rejestracji oraz kontakt z Prowadzącym na osi. To w jaki sposób pracownicy strzelnicy podchodzą do klienta jest jednym z kluczowych elementów. Nikt chyba nie chce czuć się petentem, traktowanym z góry i postrzeganym jak chodząca skarbonka. 

Strzelnice to miejsca integracji, rozwoju pasji, spędzania czasu wolnego. Jako ośrodki sportu i rekreacji, z którymi nie rzadko łączymy się na długie lata, powinne zapewniać nam komfort i wsparcie. Przed wyborem strzelnicy poświęć zatem chwilę, na odwiedzenie strzelnic w swojej okolicy lub zapytanie na forum internetowym o polecaną strzelnicę. Na pewno posypie się lawina sprzecznych komentarzy, ale będziesz miał chociaż ogólne rozeznanie czy to jest to, czego oczekujesz.

 

Nasz subiektywny* Ranking Strzelnic w Warszawie powstawał od listopada 2022 do stycznia 2023. Odwiedziliśmy wszystkie strzelnice. Klientem był Rafał, który właśnie zdał patent i stał przed wyborem najlepszego pistoletu dla siebie. Wchodził na każdą strzelnice z konkretymi założeniami:

– prosił o wskazówki odnośnie techniki strzeleckiej (licząc na pomoc instruktorów), 

– chciał zakupić 20 sztuk amunicji 9mm i mieć możliwość przetestowania jak największej liczby pistoletów (licząc na poradę odnośnie doboru broni i przyjazne podejście, mimo ograniczonego budżetu)

– był zainteresowany dalszą nauką

– miał ograniczony budżet (do 130 pln) 

 

*Nasze spostrzeżenia zestawiliśmy z opiniami znajomych  i kursantów. Ponownie jest to bardzo subiektywna ocena, ale w większości przypadków odczuwaliśmy podobnie.

               

Ujęte w rankingu kryteria to: 

– poziom obsługi biura, 

– zaangażowanie instruktora, 

– wybór broni, 

– propozycja kontynuacji nauki na wyższym poziomie, 

– warunki lokalowe (w tym wentylacja), 

– temperatura panującą na osi, 

– dostępność instruktorów przychodząc bez zapisu, 

– ogólna atmosfera, 

– lokalizacja (dojazd komunikacją), 

– elastyczność oferty 

– poziom cen

Jesteś ciekaw jaka strzelnica okazała się najlepsza i dlaczego? 

POBIERZ tutaj: RANKING STRZELNIC W WARSZAWIE

Podsumowanie

Broń palna nie kojarzy się już tylko z krwawymi scenami z filmów akcji. To świetny sport i rekreacja dla osób w każdym wieku. Idąc na strzelnicę dokonaj świadomego wyboru i ciesz się tą wspaniałą pasją, przez długie lata:)

CHCESZ POZNAĆ KONKRETY? KLIKNIJ PONIŻEJ I POBIERZ RANKING!